Kategorija ‘K’

Baltoji katžuvė

Baltoji katžuvė, arba katžuvė (lot. Ictalurus punctatus) – katžuvinių (Ictaluridae) šeimos žuvis. Kūno forma panaši į šamą. Galva masyvi, iš viršaus plokščia. Žiotys didelės. Kūnas ties galva apvalus, iš šonų plokštėjantis ir žemėjantis į uodegos pusę. Nugara tamsiai pilka, šonai šviesesni. Pelekai tamsiai pilki. Dažnai būna albinosų. Turi 4 poras ūsų: 2 poros ilgų ūsų ant viršutinio, 2 poros trumpų ūsų ant apatinio žando. Ilgiausi ūsai yra žiočių kampuose. Oda minkšta, be žvynų. (more…)

Didžiagalvė kefalė

Didžiagalvė kefalė, arba kefalė (lot. Mugil cephalus, angl. Flathead mullet) – kefalinių (Mugilidae) šeimos žuvis. Užauga iki 90 cm ilgio.

Kiršlys

Kiršlys (lot. Thymallus thymallus, angl. Grayling, vok. Europäische Äsche) – lašišažuvių žuvis, priklausanti lašišinių (Salmonidae) šeimai. Natūraliai paplitusi šiaurinėje Europoje: nuo Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos iki Uralo. (more…)

Kirtiklis

Kirtiklis (lot. Cobitis taenia, angl. spined loach, vok. Steinbeißer) – sėsli dugninė vijūninių (Cobitidae) šeimos žuvelė, gyvenanti pavieniui. (more…)

Klarko jūrų klounas

Klarko jūrų klounas (lot. Amphiprion clarkii, angl. Clark’s anemonefish, Yellowtail clownfish, vok. Clarks Anemonenfisch) – vienuolžuvinių (Pomacentridae) šeimos labai spalvinga žuvis su juodomis, baltomis ir geltonomis juostomis. Uodegos pelekas baltas ar geltonas ir yra šviesesnis už likusią kūno dalį. Patelė didesnė už patinėlį. Tai populiari akvariuminė žuvis. Gyvena simbiozėje su įvairių rūšių aktinijomis. (more…)


Puslapis 1 iš 3123

Paieška
Žvejyba